O NAS

Teatr Odnaleziony 

„Lepiej żeby mnie nienawidzili takim, jaki jestem, niż kochali kogoś, kim nigdy nie będę” czyli wszystko, co chcielibyście wiedzieć, o Teatrze Odnalezionym.

Założony w 2005 roku przez Łukasza Dudę – animatora kultury, reżysera, poszukiwacza wszelkiej awangardy w kulturze i nie tylko. 

Swojego miejsca Odnaleziony szukał we Wrocławiu, Oleśnicy i ostatecznie po latach poszukiwań osiadł w Jeleniej Górze, gdzie od 2007 roku tworzy nową, trzecią jeleniogórską scenę teatralną mocno wpisaną w obraz artystycznych wydarzeń tego miasta. Z pewnością teatr niepokorny, zdeterminowany, ambitny, odważny, eksperymentujący, autorski, a ostatnimi czasy dostrzegany i doceniany. Twórczość teatru budzi często skrajne emocje – Odnaleziony albo się kocha, albo się go nienawidzi, ale gdziekolwiek on działa, tam dużo się dzieje, tam poruszane są ważne tematy, tam ludzie zostają oczarowani i przeniesieni w krainę sennej rzeczywistości.

Przez te kilka lat funkcjonowania w przestrzeni polskiej kultury, Odnaleziony zorganizował projekty artystyczne takie jak: Kosmolnica, Open Culture, Skok w Blok, Hajdpark, Das Hause, Lato w teatrze, Międzynarodowy Festiwal Teatrów Awangardowych PESTKA oraz szereg spektakli. 

© 2016 by teatr odnaleziony. Proudly created with Wix.com
 

 • w-facebook

ZNAJDŹ NAS:

  Stowarzysznie Niezależna Inicjatywa Kulturalno - Teatralna Teatr Odnaleziony 

  ul. Bankowa 28/30 58-500 Jelenia Góra 

  NIP: 6112697771

  REGON: 021304258 

  KRS: 0000360279

  GODZINY OTWARCIA: 

  STOWARZYSZENIE FUNKCJONUJE DZIĘKI UPRZEJMOŚCI I WSPARCIU JELENIOGÓRSKIEGO CENTRUM KULTURY 

  PONIEDZIAŁEK - PIĄTEK

  10:00 - 15.00 

  ADRES:

  TEL

  508 192 261 

  NAPISZ DO NAS:

  Zasubskrybuj Aktualizacje